My na Facebooku ;)

czwartek, 13 sierpnia 2015

'Matki Polki' w internecie.

Dzień dobry :)
Malutki jest na spacerze z babcią a ja piję kawę i przeglądam internet. Muszę napisać ten post, muszę to z siebie wyrzucić. Zastanawiam się co niektóre kobiety-matki robiły , kiedy nie było jeszcze internetu? Wypiszę w punktach co dokładnie mnie denerwuję w 'matkach polkach' , czyli ich teksty i przekonania.

1.' Dietę dziecka rozszerzamy po skończonych 6 miesiącach, WHO tak mówi!' 
Po pierwsze każda matka wie, co jest najlepsze dla jej dziecka. Mamy lekarzy, myślę, że nie zapisujemy dziecka do byle kogo, tylko do osoby której ufamy, prawda? To lekarz zna nasze dziecko, wie czego potrzebuje, czego mu brakuje, co mu zaszkodzi. Dlaczego w tych czasach ludzie zamiast ufać swojej intuicji czy lekarzowi ufają książkom, poradnikom, internetom?
Dla tych kobiet każda matka, która rozszerza dietę przed 6 msc życia jest wyrodną matka, dlaczego?
2. 'Karmimy tylko piersią, karmisz mm, nie kochasz dziecka!' 
Na prawdę? A co z kobietami, które nie mogą karmić bo biorą leki, nie mają pokarmu (tak, zdarza się go nie mieć) ? Czy one też są złymi matkami? Żyjemy w takich czasach, gdzie na szczęście istnieje mleko modyfikowane i ja się cieszę, korzystam z tego. Skąd się biorą te matki terrorystki laktacyjne?
3. 'Bierzesz znieczulenie to tak naprawdę nie poród, poród musi boleć!' 
No to już jest  hit hitów. Zawsze jak to czytam to mi się ciśnienie podnosi. Kobiety żyjemy w 21 wieku! Dlaczego mamy nie skorzystać skoro mamy taką możliwość, w dodatku za darmo? Bo nasze babcie cierpiały? A wiecie ile było powikłań, ile dzieci umierało? To były inne czasy! Teraz medycyna poszła na przód. Czy na prawdę uważacie,że dzieci będą Was bardziej kochać lub będą z Was dumne bo nie miałyście znieczulenia? Miałam znieczulenie, dla mnie to było zbawienie. Bogu dzięki, że coś takiego istnieje i jest dostępne.
4.'Matka nie ma prawa wyjść ze znajomymi i napić się piwa'!
Dlaczego? To, że mamy dziecko nie oznacza, że przestałyśmy być kobietami. Mamy takie same potrzeby jak wcześniej. Każdy z nas potrzebuje znajomych, towarzystwa, pewnej rozrywki. Nie, nie jesteśmy niewolnicami, jesteśmy super kobietami :) Jak mam możliwość to wychodzę do kina czy na koncert albo na kawę. A i lampkę wina albo nawet piwo wieczorem sobię lubię wypić. Wieczór jest dla mnie :)
5. 'Nie szczepię dziecka, to zabójstwo!' 
To już mnie nawet nie denerwuję, to mnie przeraża. Skąd się wzięła moda na to żeby dziecka nie szczepić? Dlaczego ta moda uderza w maluszki. Błagam, kobiety nie ulegajcie tej modzie. Oczywiście szczepionka nie da 100% gwarancji, że dziecko nie zachoruje, ale na pewno lżej zniesie chorobe. A skutki uboczne? Skutki uboczne mogą wystąpić po zwykłej tabletce przeciwbólowej. Pomyślcie o skutkach nie szczepienia dziecka..


To na razie tyle. Ciąg dalszy jeszcze nastąpi.
Pozdrawiam wszystkie 'MAtki Polki' :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz