My na Facebooku ;)

poniedziałek, 7 września 2015

Czy jestem nietolerancyjna?

Ostatnio z każdej strony napływają do mnie informację na temat uchodźców. Temat dość kontrowersyjny i tak naprawdę 'na czasie'. Jedni są za przyjęciem ich do Polski a inni kategorycznie na nie. Ja należę do tych drugich.
Postanowiłam napisać tą notkę bo jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat.
Rozmawiałam dziś z koleżanką, nazwała mnie rasistką. Kurcze, troszkę słabo. Nie uważam się za rasistkę, absolutnie. Również lubię pomagać ludziom, jestem wolontariuszką w pewnej fundacji, regularnie oddaję krew, należę do DKMS, często zanoszę paczki do Caritasu czy do Domu Dziecka. Ale tym razem, w tym przypadku jestem na NIE. Dlaczego? Dlatego, że się boję. Boję się o swoje dziecko, o siebie, o naszą Polskę.
Moja siostra mieszka we Francji, teściowa w Szwecji i kiedy mi opowiadają co tam się dzieję przechodzą mnie ciarki. Siostra wyprowadziła się ze swojej dzielnicy bo bała się wychodzić z domu. Ci biedni uchodźcy pobili mojego szwagra bo nie chciał oddać im telefonu. Pobili tak, że kilka dni spędził w szpitalu. a Policja co im zrobiła? Nic, bo nic nie mogą zrobić. Na tej samej dzielnicy zgwałcili 14 letnią dziewczynkę i zabili staruszkę. To tylko jedna dzielnica, a co się dzieję na innych? Ci ludzie nie potrafią przystosować się do zasad i kultury panujących w danym kraju. Wnoszą swoje zasady i jak ktoś się z nimi nie zgadza no to ma problem, poważny problem. Nie wiem dlaczego tak się dzieję. Powinni być wdzięczni za 'gościnę' a robią tak okropne rzeczy. Zachowują się jak u siebie.
O tym co się dzieję w Szwecji nawet nie wspomnę, tam to jest piekło na Ziemi.
Czy dojdzie do tego, że Europa będzię Muzułmańska? Strasznie się boję,naprawdę.
Mam wrażenie,że niektórzy ludzie chcą ich do Polski dlatego, że pomaganie jest takie 'cool i trendy'. Tylko czy nie boją się o siebie, o swoję rodziny? Nie widzą do czego zdolni są Ci ludzie i co wyprawiają? Jestem za pomocą kobietom i dzieciom, tylko, że ich jest garstka. 80% to młodzi mężczyźni, którzy powinni zostać z bronią w ręku i walczyć o swój kraj. Zostawili jednak tam swoje kobiety, jak wszyscy wiemy, kobiety tam są traktowane okropnie.
Co się jeszcze musi wydarzyć żeby ludzie otworzyli oczy i zobaczyli, że nie wszyscy z nich są tacy biedni?
Ja wiem, że niektórzy z nich to ludzie, ktorzy naprawdę uciekają przed wojną a nie za pieniędzmi, Tylko jak odróżnić ich od tych złych?

Kilka razy chciałam się wdać w dyskusję na różnych stronach na fb ale rezygnowałam, poziom tych wypowiedzi jest poniżej krytyki. Wyzywanie uchodźców od brudasów, dzikusów czy zwroty typu ' do gazu z nimi' mnie przerażają. Dlatego postanowiłam wyrzucić to z siebie tutaj.

Nie, nie uważam się za rasistkę tylko za kobietę, która ponad wszystko ceni sobie spokój i bezpieczeństwo.
Jest nawet takie powiedzenie ' nie kążdy muzułmanin to terrorysta , ale każdy terrorysta to muzułmanin.'

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz