My na Facebooku ;)

sobota, 31 października 2015

1 Listopada, tak smutny a tak ważny dzień.

1 Listopada-Dzień Zmarłych. Na pewno każdy z nas ma kogoś bliskiego, kogo juz zabrakło. Nie zapomnijmy o nich w ten ważny dzień. Niech każdy z nas pójdzie i zapali ten symboliczny znicz, znak naszej pamięci i miłości.
4 lata temu zmarła jedna z najważniejszych dla mnie osób, mój dziadek który przez całe życie pełnił rolę dziadka i ojca w jednym. Był surowy ale i kochany. Gdy dostał lub kupil cukierki nigdy nie jadl ich sam, zawsze dzielił dla wszystkich swoich wnuków. Niestety zachorował i zmarł. Jednak dalej żyje w moim serduszku.
W dzień rocznicy śmierci dziadka wydarzyła się u nas dziwna sytuacja. Mieszkam tylko z Michałem, byłam w drugim pokoju a malutki spał. Gdy się obudził na jedzenie zauważyłam, że jest cały wysmarowany pasta do zębów. W dodatku biała a my w domu mieliśmy zieloną! Wiem, że wielu ludzi nie wierzy w duchy, jednak ja wierzę w te dobre duszyczki. I wiem, że wtedy odwiedził nas dziadek, podziękował za pamięć i dał nam znać, że jest i czuwa nad nami. 
Uważam, że o zmarłych powinno się pamiętać przez cały rok,jednak Dzień Wszystkich Świętych jest tak wyjątkowy, że nie wyobrażam sobie żeby tego dnia zabrakło mnie na grobie dziadka. Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to jedne z najsmutniejszych, dla mnie, dni w roku. Ogarnia mnie nieopisana beznadzieja. Gdzie Wy wszyscy jesteście? Tak bardzo mi brak Waszej obecności, czułości, ciepła, zrozumienia, rady. Są dni, w które chcę już być z Wami. To takie dni kiedy, jak Mały Książę, oglądałabym, bez przerwy, zachody słońca. Moja planeta jest jednak za duża. Są dni, kiedy rozpaczliwie chwytam się nadziei, że jeszcze nie czas, że jeszcze jestem potrzebna tym kilku, jakże kochanym, tu i teraz. Jeszcze nie teraz, Boże. Pozwól mi jeszcze….

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz