My na Facebooku ;)

środa, 14 października 2015

Samotna mama a nowy związek.

 Chyba każda z nas zastanawia się nad tym czy jeszcze kiedyś uda jej się stworzyć nową,zdrową relację. Każda z nas marzy o tym,żeby kiedyś móc założyć pełną, ciepłą rodzinę. Mieć kogoś, kto będzie przy nas w każdej sytuacji, do kogo będziemy mogły się przytulić gdy jest nam źle, kogoś komu będziemy mogły opowiedzieć jak minął nam dzień. Kogoś z kim będziemy mogły wieczorem obejrzeć film a nawet kogoś z kim będziemy mogły się pokłócić.
Każda z nas marzy również o tym, żeby pojawił się ktoś do kogo nasze dziecko będzie mogło powiedzieć 'tato'', z kogo będzie mogło czerpać autorytet i kto będzie je kochał bezgranicznie, tak jak my kochamy nasze dzieci. To jest naturalne, jesteśmy tylko ludźmi a każdy człowiek potrzebuję uczucia, poczucia bezpieczeństwa i akceptacji.
 Niektóre z nas na tym etapie nie biorą nawet nowego związku pod uwagę, cenią sobie spokój który mają, boją się, że ktoś może im ten spokój zaburzyć. Niektóre z nas boją się ponownego zranienia co prowadzi do tego, że uciekają przed tego typu relacjami. Tym kobietom potrzeba czasu, żeby rana się zagoiła i wiara w mężczyzn powróciła.
 Niektóre z nas jednak szukają nowego partnera 'na siłę'. Chcą udowodnić, że jeszcze mogą się komuś podobać. Za wszelką cenę chcą stworzyć pełną rodzinę i szukają nowego ojca dla swojego dziecka.
 Chciałabym kiedyś stworzyć pełną a przede wszystkim szczęśliwą rodzinę ale nie na tym etapie na którym teraz jestem. Moja rana jeszcze się nie zabliźniła chociaż z każdym dniem jest coraz lepiej. Teraz stawiam na siebie i Michasia. Skupiam się na nauce, pracy i na własnych pasjach. Chcę również się spełniać w roli matki. Uważam, że nie można szukać szczęścia na siłę. Zazwyczaj przynosi to odwrotny skutek. Mężczyźni wyczuwają naszą desperację i albo to wykorzystają albo uciekną. Coś co jest stworzone na siłę nie ma przyszłość. Pamiętajmy, że mimo iż jesteśmy matkami to nadal jesteśmy kobietami i to mężczyzna ma się o nas starać. Jeżeli zadbamy o siebie, o swój własny rozwój osobisty będziemy dużo szczęśliwsze i bardziej pewne siebie. Na wszystko w życiu przyjdzie czas, jestem tego pewna. Teraz najważniejsze jesteśmy my i nasze dzieci.
Pamiętajmy również, że jesteśmy odpowiedzialne za Nasze skarby. Nasz potencjalny partner to również opiekun naszych dzieci.  Wchodząc w nową relację powinnyśmy mieć 100% pewnością, że sprosta On temu zadaniu. Mężczyzna powinien zdawać sobie sprawę, że wiążąc się z Nami wiąże się również z Naszym dzieckiem. Od teraz jest odpowiedzialny za kolejne dwie osoby. Dzieci bardzo szybko się przywiązują więc nie powinno im się mieszać w głowie co chwilę nowymi wujkami.
 Droga mamo, przede wszystkim powinnaś żyć w zgodzie ze sobą i swoim sumieniem. Pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Jeżeli więc chcesz iść na randkę, idź! Jak najbardziej Ci się to należy. Tylko pamiętaj, żeby nie pchać się w pierwszy lepszy związek. Teraz szukaj mądrego, odpowiedzialnego człowieka, który zapewni szczęście i bezpieczeństwo Tobie i dzieciom. Pamiętaj, że to nie mężczyzna jest miarą naszej atrakcyjności i kobiecości. Same dla siebie musimy być piękne, żeby druga osoba w Nas to piękno zauważyła. Ale jeżeli poznasz kogoś, kogo będziesz pewna, będziesz wiedziała, że ta osoba jest godna Twojego zaufania i godna Waszej dwójki-spróbuj!
Jesteśmy matkami ale i kobietami. Pięknymi i silnymi kobietami! Nikt nie ma w sobie tyle miłości i ciepła co Samotna Mama.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz